EGY HÉT HÁY ÁGNESSEL – KIÁLLÍTÁS, ANIMÁCIÓS MŰHELY, VETÍTÉSEK

A Műcsarnok BBS 50. Más hangok, más szobák – Rekonstrukciós kísérlet(ek) című kiállítás, vetítés- és rendezvénysorozat keretében

Háy Ágnes 1952-ben született Budapesten. Édesapja Háy Károly László festőművész, édesanyja Havas Lujza művészettörténész. Bátyja pilóta, húga matematikus. Nagybátyja Háy Gyula író. Több mint egy évtizeden át Krassó György élettársa volt, lányuk, Blanka 1987-ben született. Sokat tanult Perneczky Gézától, Bíró Dánieltől, Erdély Miklóstól, Gémes Jánostól (Dixi). Munkái: önálló grafikák, mesekönyv-illusztrációk, animációs filmek, színházi díszlet- és jelmez-tervek, budapesti folklórgyűjtés és a vonal természetével kapcsolatos tanulmányok. Animációs filmjei a műfaj valódi értelmében vett képzőművészeti alkotások a film eszközeivel megfogalmazva. 1985 óta Londonban él. 1968-69 óta publikál. Rendszeresen tart rövidebb animációs kurzusokat Londonban. Évről évre kiállít és vetítéseket tart Budapesten és Londonban, a Toriano Meeting House-ban.



Háy Ágnes kiállítása

Bizánci motívum-rajzok (a Celebration of Failure videóhoz)
Grafikonok (Szöveg és Zene viszonyáról)



Vetítések
Nyitva tartási időben, folyamatosan vetítve

1. Meditatív Természetfilm – Wild Life of Russell Squaere, 60', 2009
2. The Celebration of Failure, 30', videó, 2009
Alkotótárs: Steve Moyes, zenész
3. Stone Dancer, 6’, videó, 2010
4. Experimentális videók az idő, a zene és a szöveg viszonyáról, 24', 2009
5. Összeállítás régi filmekből, 40', videó
6. Újabb videók workshopokról és együttműködési projektekről, 22'
7. A Műcsarnok workshop alatt készült/készülő videók vetítése



Animációs workshop – korhatár nélkül
Február 2. és 6. között, kedden, szerdán, csütörtökön és szombaton 13h–17h

Csoportos animációs improvizáció – tárgy- és ember-animáció
A workshopon előzetes bejelentkezés nélkül bárki részt vehet!



Részecske Kaszinó – animációs workshop korhatár nélkül
Február 7., vasárnap 13h–17h

A szubatomi részecskék viselkedésének modellezése ember-animációval az elemirész-fizikusok által is használt Monte Carlo módszer alapján, Vértesi Róbert fizikus közreműködésével.

A Monte Carlo (MC) módszert Neumann János dolgozta ki 1945-ben. Ez a matematikai eszköz alkalmas arra, hogy véletlen események sorozatával oldjunk meg determinisztikus problémákat. Az animációs workshop keretében a résztvevők stop trükk segítségével utánozzák az elemi részecskék mindennapokban nehezen elképzelhető viselkedését. Amikor a részecskék ütköznek, akkor visszapattannak, átmennek egymáson, az egyik elnyeli a másikat, vagy minden látható ok nélkül „felrobbannak”, és új részecskék jönnek létre, amelyek akár nagyobbak is lehetnek az eredetinél. Ezek az események szigorúan a természeti törvények szerint, de mégis véletlenszerűen következnek be, így a Monte Carlo módszerrel szimulálhatóak – innen a címben szereplő „kaszinó” megnevezés.

A workshop elején közösen megbeszéljük azokat az egyszerű mozgásokat, amelyeket a résztvevőknek elő kell adniuk, illetve azt, hogy ezek miként módosulnak valószínűségszámításra épülő (sztochasztikus) döntések során, a videófelvételkor. Az ezt követő 3 órában készítjük el a felvételeket. A résztvevők ez alkalommal nem csak az animációról szereznek tapasztalatot, hanem az atomrészecskék természetrajzába is bepillantást kapnak Vértesi Róbert fizikus segítségével

A workshopon való részvétel előzetes bejelentkezés alapján történik. Jelentkezni Szűcs Petránál lehet a következő e-mail címen:
2010. január 29. - február 7.

Műcsarnok

Jegyek
2010. január 27. - február 21.
Előző kiállítás

BBS-ESTEK

2010. február 11. - február 21.
Következő kiállítás

MOME Media Playground